Eski İstanbul Turu – 1

Hipodrom Meydanı
Sultanahmet Cami
Mısır Çarşısı

24 Mart 2019 Pazar
~13.30-16.30

13.15’de Hipodrom Meydanı’nda buluşuyoruz. Rehberimizin hikayeleri eşliğinde Hipodrom Meydanı’nda biraz bilgi alıyor ve yapımında 20,000’den fazla sarı ve mavi çiçek motifli çini kullanılan Sultanahmet Camii’ne giriyoruz. Cami gezisi sonrasında tramvay deneyimi yaşayarak İstanbul’un en canlı ve en eski çarşılarından Mısır Çarşısı’na gidiyor ve heyecanlı oyunlarla beraber keşfederek geziyoruz.

GEZİ ÜCRETİ:

Yetişkin: 140 TL
Çocuk 5 yaş+: 70 TL

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL SERVİSLER:

– Profesyonel rehber Lale Koşağan’ın anlatımıyla turlar ve her türlü sorular için destek
– Çocuklara sürprizler

NOTLAR:

– Gezi kontenjanı 25 kişidir.
– Kesin kayıt için ödemenizin aşağıdaki hesaba yatırılması gerekmektedir. Açıklama kısmına tur tarihi ve isim yazıp, dekontu ve katılacak kişilerin isimlerini, çocukların yaşlarını ve cep telefonunuzu [email protected] adresine göndermenizi rica ederiz.
Garanti Bankası Güneş Turizm TL Hesabı (Şube Kodu 660) IBAN: TR68 0006 2000 6600 0006 2985 78
– Müze Giriş Ücretleri ve kişisel harcamalar fiyata dahil değildir. Yetişkinlerin Müze Kart almalarını, eğer zaten varsa yanlarında getirmelerini tavsiye ederiz. İnternetten 70 TL karşılığında alabilir ve 1 yıl boyunca T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve KKTC’ye bağlı müzelere ücretsiz girebilirsiniz. Yerebatan Sarnıcı ve Galata Kulesi bunlara dahil olmayıp giriş ücreti ~10 TL’dir.
– Çocuklar tura yetişkin eşliğinde katılabilirler.
– Tur tarihine 15 gün kalaya kadar iptallerde ödemeniz iade edilmektedir. 7-14 güne kadar iptallerde %50 kesinti yapılmakta olup, son hafta iptallerde iade yapılamamaktadır. Geziye kayıt yaptıranlar bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.
– Gezi tarihinden 2-3 önce WhatsApp grubu kurulacak ve buluşma saati/yeri hatırlatılacaktır.
– Gezi tarihinde doğum günü olan çocuk veya yetişkinlerden kimlik gönderildiği takdirde ücret alınmamaktadır.
– İstanbul gezileri 5-12 yaş arası çocuklara hitap etmekte olup, aileleriyle beraber 3-4 yaş çocuklar da istedikleri takdirde ücretsiz olarak katılabilirler.
– Turlar öncesinde öğle yemeğinizi Sultanahmet veya Beyoğlu’nda yemenizi öneririz ki karnımız tok olsun rahat gezelim:) Sultanahmet’de yakın çevrede Sultanahmet Köftecisi, Lale Restaurant, vs. ve Beyoğlu’nda birçok alternatif vardır.