Eski İstanbul – 2

AYASOFYA MÜZESİ
YEREBATAN SARNICI

28 Nisan 2019 Pazar
~13.30-16.30

13.15’de Ayasofya Müzesi önünde buluşuyoruz. İlk olarak Roma İmparatorluğu zamanında kilise olarak inşa edilip, Fatih’in İstanbul’un fethi sonrasında aslı korunarak camiye çevrilen Ayasofya Müzesini geziyor ve enterasan hikayeleri dinliyoruz. Yüksek tavanlı çekici mimarisi ve renkli mozaikler çocuklarımızın ilgisini çekecek. Daha sonra şehrin su ihtiyacını karşılamak amacıyla Roma döneminde yapılan Yerebatan Sarnıcı’na doğru ilerliyoruz. Çocuklar sarnıç içinde bulunan medusa heykelleri ve yüzen balıkları görünce çok şaşıracaklar.

GEZİ ÜCRETİ:

Yetişkin: 140 TL
Çocuk 5 yaş+ : 70 TL

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL SERVİSLER:

– Profesyonel rehber Lale Koşağan’ın anlatımıyla turlar ve her türlü sorular için destek
– Çocuklara sürprizler

NOTLAR:

– Gezi kontenjanı 25 kişidir.
– Kesin kayıt için ödemenizin aşağıdaki hesaba yatırılması gerekmektedir. Açıklama kısmına tur tarihi ve isim yazıp, dekontu ve katılacak kişilerin isimlerini, çocukların yaşlarını ve cep telefonunuzu [email protected] adresine göndermenizi rica ederiz.
Garanti Bankası Güneş Turizm TL Hesabı (Şube Kodu 660) IBAN:
TR68 0006 2000 6600 0006 2985 78
– Müze Giriş Ücretleri ve kişisel harcamalar fiyata dahil değildir. Yetişkinlerin Müze Kart almalarını, eğer zaten varsa yanlarında getirmelerini tavsiye ederiz. İnternetten 70 TL karşılığında alabilir ve 1 yıl boyunca T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve KKTC’ye bağlı müzelere ücretsiz girebilirsiniz. Yerebatan Sarnıcı ve Galata Kulesi bunlara dahil olmayıp giriş ücreti ~10 TL’dir.
– Çocuklar tura yetişkin eşliğinde katılabilirler.
– Tur tarihine 15 gün kalaya kadar iptallerde ödemeniz iade edilmektedir. 7-14 güne kadar iptallerde %50 kesinti yapılmakta olup, son hafta iptallerde iade yapılamamaktadır. Geziye kayıt yaptıranlar bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.
– Gezi tarihinden 2-3 önce WhatsApp grubu kurulacak ve buluşma saati/yeri hatırlatılacaktır. – Gezi tarihinde doğum günü olan çocuk veya yetişkinlerden kimlik gönderildiği takdirde ücret alınmamaktadır.
– İstanbul gezileri 5-12 yaş arası çocuklara hitap etmekte olup, aileleriyle beraber 3-4 yaş çocuklar da istedikleri takdirde ücretsiz olarak katılabilirler.
– Turlar öncesinde öğle yemeğinizi Sultanahmet veya Beyoğlu’nda yemenizi öneririz ki karnımız tok olsun rahat gezelim:) Sultanahmet’de yakın çevrede Sultanahmet Köftecisi, Lale Restaurant, vs. ve Beyoğlu’nda birçok alternatif vardır.