MİMAR SİNAN’ın ÜSKÜDAR’ı

GEZİ PROGRAMI

2 Şubat 2022 Çarşamba 10.30-13.00

10.15’de Üsküdar Meydanı’nda III.Ahmet Çeşmesi önünde buluşuyoruz. Tanışma çemberimiz sonrası gezimiz başlıyor.

Öncelikle çocuklarla Üsküdar’ın tarihi ve suyun önemi hakkında konuşacağız. Mimar Sultan’ın kalfalık eseri sayılan şaheser Mihrimah Sultan Camii, Medresesi, Sıbyan Mektebi ve Mimar Sinan’ın külliyenin inşaatı sırasında kaldığı evi göreceğiz. Mihrimah Sultan Camii ile ilgili hikayenin ardından çocuklar caminin bahçesindeki güneş saatini bulmaya çalışacaklar.

Daha sonra Yeni Valide Camii’nin bahçesindeki kuş köşklerini hep beraber keşfedecek ve Mimar Sinan’ın son eseri Şemsipaşa Külliyesi’ni göreceğiz. Burada Kız Kulesi’nin masalını dinledikten sonra Kız Kulesi manzarasına karşıdan bakacağız.

Daha sonra Mihrimah Sultan Çocuk Kütüphanesi’nde Vitray Atölyemizgerçekleşecek. Çocuklar Mimar Sinan yapılarında gördüklerinden esinlenerek kendi mini vitraylarını tasarlayacaklar.

 

GEZİ ÜCRETİ

Çocuk Ücreti: 275 TL
Yetişkinlerden ücret alınmamaktadır.

 

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL SERVİSLER

–  Rehberlik

–  Vitray Atölyesi ve Kiti

–  Çocuklara Katılım Sertifikası

NOTLAR

–  Kesin kayıt için ödemenizi aşağıdaki hesaba yatırabilir veya kredi kartınızdan çektirebilirsiniz. Açıklama kısmına isim ve gezi adı yazıp, dekontu mail atmanızı rica ederiz.
Garanti Bankası Güneş Turizm TL Hesabı (Şube Kodu 660)

IBAN: TR68 0006 2000 6600 0006 2985 78

–  Covid nedeniyle karantina, vb. olması durumunda ödemeleriniz aynen iade edilecek veya kısıtlamalar doğrultusunda program revize edilecektir.

–  Gezi tarihine 4 gün kalaya kadar iptallerde ödemeniz iade edilmekte olup, son 3 gün içerisinde yapılan iptallerde iade yapılamamaktadır. Geziye kayıt yaptıranlar bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.

–  Gezi tarihinden 1 gün önce WhatsApp grubu kurulacak ve buluşma saati/yeri hatırlatılacaktır.

–  Bu gezi 6-12 yaş çocuklar için uygundur.